fbpx

Transpordipakend – osa brändist või lihtsalt prügi?

Ruth Terras on ka moodne, kui oranž on uus must või sinine, siis kolmapäev on uus teisipäev. 😊

Täna kirjutan ma pakendist, armastatud? vihatud? kuid kindlasti väga vajalikust!

Kas Sina korjad kokku oma pakendid ning viid need eraldi sorteerituna pakendikonteinerisse või annad mõnel muul viisil pakenditele uue elu? Kas Sina tahad, et e-poe tellimus oleks kiiskavas ja säravas uhiuues pakendis või tunned hoopis rõõmu sellest, et paki saatja on näinud vaeva ning sobitanud tellitu juba kord ringelnud transpordikarpi?

Pakenditest ajendas mind kirjutama mõtisklus selle üle, kas Ruth Terrase šikki ja elegantset kuvandit kahjustavad natukene lömmis ning räsitud postipakid ja kas ma peaks looma eraldi vägevad ning šikid transpordikarbid või mõistavad mu kliendid, et tegelikult on transpordi karp vaid vahend kauba transportimiseks?

Kui Sa oled juba tellinud või oled alles tellimas, siis tihti näevad transpordi pakendid välja liiga suured, natukene lömmis ja vahel isegi koos mõne teise brändi kleebisega. See kõik tuleneb sellest, et ma kasutab transpordipakendeid uuesti. Siiani välja saadetud pakkidest on kõik karbid olnud vähemalt teisel ringil. Nüüd on mul laos ka väike kogus täitsa uusi karpe, lihtsalt selle pärast, et kui ma olen pikemalt Tallinnast ära, siis mu abilised saaks kiiresti tellimused kokku panna ning ei peaks otsima ja sobitama parajaid karpe, sest ebastandartsetesse karpidesse pakkimine on paras peavalu, mida mina teen seda rõõmuga. Sest minu jaoks on oluline, et minu tegevus oleks keskkonnale võimalikult vähe kurnav. Selleks, et saada teiseringi karpe kirjutan ma oma kodukoha FB gruppi vahel üleskutseid ning inimesed annavad mulle suurima hea meelega oma karpe ja paberkotte.

Väikesed pakid, nagu autolõhnastajad ja eeterlikud õlid saadan ma välja Woola jääkvilla ümbrikutes Woola kohta saad lähemalt lugeda https://www.woola.io/ ning asutaja Anna-Liisa Palatu ettevõtjaks saamise lugu saad kuulata https://taitsapekkis.ee/anna-liisa-palatu/

Mul on siiralt hea meel, et alates e-poe loomisest on enamus, u 95% kodulõhnastajaid tellitud vähendatud pakendiga ehk siis ilma karbita. Sammuti ostetakse laatadel pm 99% kodulõhnastajaid ilma karbita, sest milleks meile seda karpi?

Milleks on vaja karpi?

📦 Toote kaitseks
📦 Info edastamiseks
📦 Kauba äratundmiseks
📦 Emotsiooni tekitamiseks

Aga kui kõik see on juba otse edastatud ning vajadusel saab netist üle vaadata, siis tegelikult seda karpi polegi ju vaja.

Natukene fakte jäätmete kohta 2020 aastal:

• Jäätmeid tekkis 16,70 miljonit tonni
• Ohtlike jäätmete teke 1,68 miljonit tonni
• Jäätmete ladestamine prügilasse 5,99 miljonit tonni
• Jäätmete põletamine energia tootmiseks 339,9 tuhat tonni
• Jäätmete taaskasutus 10,53 miljonit tonni
• Olmejäätmete teke 509 tuhat tonni
• Olmejäätmete teke elaniku kohta 383kg
• Olmejäätmete ringlusessevõtu määr 28,9%
• Ohtlike jäätmete taaskasutuse määr 38,8 tonni

Pika jutu võtan kokku lühidalt.

Ruth Terras kasutab transpordipakenditena juba korra kasutuses olnud karpe ja karbi täidet ning Woola jääkvilla ümbrikuid. Nii aitab Ruth Terras hoida keskkonda ning vähendada uute pakendite tootmist. Loodan väga Sinu arusaamisele ja heatahtlikkusele, kui pakk saabub natukene räsitud välimusega ning ebaproportsionaalselt suures karbis.

Kuna Ruth Terrase üdini looduslikud kodulõhnastajad jõuavad aina rohkem ka kingipakkidesse, siis kas Sina oleksid nõus juurde maksma 10€, et ka transpordi pakend oleks šikk ja elegantne ning sobiks tellida otse kingisaajale?